Red Rose SA:MP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRAVILA PONAŠANJA NA SERVERU !!! OBAVEZNO PROČITATI !

Go down

PRAVILA PONAŠANJA NA SERVERU !!! OBAVEZNO PROČITATI !  Empty PRAVILA PONAŠANJA NA SERVERU !!! OBAVEZNO PROČITATI !

Post by Admin Mon Feb 29, 2016 6:25 pm

Drive By | [DB] - Postoji više vrsta DB-a, a za sve je zajedničko to da se DB odnosi na štetu nanjetu drugom igraču iz vozila. Pokazat ću vam par primjera:
1) Zabranjeno je pucati sa mjesta vozača ili su vozača
2) Zabranjeno je parkirati se na druge igrače i čekati njihovu smrt. Često se igrači žale na DB ukoliko ih neko jednom ili dva puta udari vozilom ali to nije DB!
3) Ubijanje elisom helikoptera također nije RolePlay način ubistva!

NinjaJack| [NJ] – Krađa i uskakanje u vozila koja su u pokretu.

SpawnKill | [SK] - Samo ime kaže: Ubijanje igrača na mjestu spawn-a.
Primjer: Moj IC lik je poginuo i stvara se ispred bolnice. Tu me čekaju dva pripadnika druge bande i opet me ubijaju!

DeathMatching | [DM] - Ubijanje ljudi bez ikakvog ili bez dovoljno RP razloga.
Primjer: Stojiš u redu za bankomat, i vidiš da je gužva. Izvadiš gun i počneš ubijati sve redom.

Powergaming | [PG] - Radnja koju je nemoguće izvesti u stvarnom životu u datom trenutku ili u bilo kojem trenutku. Spadaju sve radnje koje su nemoguće u RL.
Primjer: Pad sa velike visine i nastavak trčanja.

Metagaming | [MG] - Miješanje IC i OOC chata.
Primjer: Skroz nepoznat lik mi prilazi i vidi ime iznad moje glave pa kaže u IC: "Eeee Lane stani da te pitam nešto!"

Bunny Hopping | [BH] - Skakanje dva puta ili više puta prilikom trčanja s ciljem bržeg ili izbjegavanja nečega drugog.

Revenge Killing | [RK] - Ubojstvo iz osvete. Ne poklapa se sa RP pravilima i igra nema smisla ukoliko kršite ovo pravilo.
Primer: Hitman vas ubije i vi se spawn u bolnici. Nabavljate gun i odmah krećete da se osvetite.

Kill on Sight| [KOS] Ubistvo igrača na viđenje. Znači čim ugledate nekog igrača, vi ga ubijete bez prethodnog korištenja RolePlay-a (/me ili /do.. Možete čak i nešto da kažete, naravno u IC chatu)

Gun From ASS | [GFA] Predstavlja nonRP vađenje oružja, bez korišćenja komanda /me i /do.

Drug From ASS | [DFA] Predstavlja nonRP korištenje droge, bez korištenja komanda /me i /do.

Player vs Player | [PvP] Odnos između igrača na server-u.
Primer: Ubijanje ni krivog ni dužnog civila.

Player vs Enviroment | [PvE] Odnos igrača sa svojom okolinom.
Primer: Divljanje i pucanje po okolini i ugrožavanje nečije imovine.

ChickenRunning | [CR] Predstavlja cik cak trčanje(sprint) radi izbjegavanja metaka.

Money Farming | [MF] Pravljenje novih naloga (ACC) radi prebacivanja novca koji se dobija na spawnu.

CaracterKill | [CK] Kada natjerate nekog igrača da napravi novi ACC jer ste ga prethodno mučili na starom.

CrackShoting | [CS] Iskorištavanje bugova sa oružjem, deagle, combat shotgun, silenced pucaju velikom brzinom iz vozila.

QuickSwapping | [QS] Mijenjanje oružja koje držite u ruci na Q i E bez korišćenja komandi za RolePlay način (/me i /do)

BugAbuse | [BA] Iskorištavanje poznatih i nepoznatih BUGova na skripti.

Exploiting - Korištenje bilo kakvih poznatih/nepoznatih bugova/propusta u igri ili skripti.

Admin Abusing | [AA] Korištenje Administorske pozicije u svoju korist.
Primer: /slap nekog igrača jer je ukrao automobil vašem drugu. Davanje sebi droge i oružja pa prodavanje ostalim igračima.

Admin PG | APG Iskorištavanje admin povlastica.
Primer: Na primjer admin sebi stavlja drogu i prodaje je ostalim igračima.

Logging To Avoid | [LTA] Napuštanje igrice da biste nešto izbjegli.
Primer: Cuffovani ste i policajac vas vozi do stanice da bi vas uhapsio, vi odete relog.

Spam - Ponavljanje istih rečenica ili riječi više puta za redom, na bilo kom chat-u. Važi čak i za OOC chatove.

Admin Exploiting | [AE] Iskoriscavenje drugog admin-a u svoju korist. Spada i laganje na admin-a.

RolePlaySuperman | [RP Supermen] Ponašanje igrača kao da je zaista Superman. Ne može mu niko ništa.

Admin
Admin

Posts : 15
Join date : 2016-02-29

https://redrose.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum